Ekstraklasa Europejskie puchary Liga Mistrzów

Poznaliśmy ostateczną listę możliwych rywali Rakowa w kw. LM. Kilku przeciwników można się obawiać

Raków Częstochowa 20 czerwca pozna pierwszego rywala w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Już teraz poznaliśmy jednak ostateczną listę potencjalnych przeciwników mistrzów Polski – opublikował ją Jan Sikorski z portalu rankinguefa.pl.

W drugim tygodniu lipca Raków Częstochowa rozpocznie walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Medaliki” po raz pierwszy w historii będą miały szanse grę w Champions League. Droga jednak przed nimi bardzo długa. W poprzednich startach w kwalifikacjach europejskich pucharów Raków zapracował na łączny współczynnik 5000. Jest on zbyt niski, by zespół z Częstochowy do I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów przystąpił rozstawiony – to natomiast oznacza teoretycznie trudniejszego rywala już od pierwszego etapu eliminacji.

Na razie nie wiadomo, kto będzie pierwszym rywalem Rakowa w kwalifikacjach. Losowanie I rundy odbędzie się bowiem 20 czerwca. Znamy już jednak listę potencjalnych rywali, którą na Twitterze opublikował Jan Sikorski z portalu rankinguefa.pl.

W teorii, patrząc np. na wartości rynkowe całych zespołów (według platformy Transfermarkt) Raków jest jednym z faworytów do awansu, niezależnie od tego, na kogo trafi – większą wartość łączną ma bowiem jedynie Ferencvaros.

Sama wartość zespołu nie oznacza jednak tego, że dana drużyna będzie lepsza na murawie. Polskie kluby w ostatnich latach kilka razy boleśnie się o tym przekonały. Najtrudniejszymi rywalami – poza wspomnianym Ferencvarosem – na ten moment wydają się m.in. Karabach, Łudogorec czy Maccabi Hajfa. Na pozostałe zespoły też należy jednak uważać i nie można ich lekceważyć, o czym jakiś czas temu, na przykładzie Sheriffa Tyraspol przekonała się Legia Warszawa.