Transfery

Manchester City złożył oficjalną ofertę za Harry’ego Kane’a! Ogromne pieniądze w grze

Fot. Screen // YouTube // Beanyman Sports

W angielskich mediach jest coraz głośniej na temat odejścia Harry’ego Kane’a z Tottenhamu. Jak donosi Fabrizio Romano liderem wyścigu po angielskiego napastnika jest Manchester City, który złożył już oficjalną ofertę kupna.

Harry Kane jak na razie mocno zawodzi angielskich kibiców podczas Mistrzostw Europy. „Lwy Albionu” zdobyły w dwóch meczach tylko jednego gola, za co posypały się gromy głównie na głowę kapitana. Krytyka była tak intensywna, że w obronę swojego zawodnika musiał wziąć Gareth Southgate

– Jego obecność na boisku ma fundamentalne znaczenie dla zespołu, nawet kiedy nie przekłada się to na gole. Nie wszyscy potrafią zauważyć, jak on ciężko pracuje dla drużyny również wtedy, gdy nie ma go przy piłce. Wierzę w niego i wiem, że będzie w tym turnieju strzelał gole – stwierdził selekcjoner reprezentacji Anglii.

Wielu angielskich dziennikarzy uważa, że słaba forma napastnika wynika z nierozwiązanej sytuacji transferowej. Wydaje się to znajdować odzwierciedlenie w doniesieniach mediów. Jak donosi Fabrizio Romano do Tottenhamu wpłynęła oficjalna oferta kupna Harry’ego Kane’a. Anglik miałby kosztować „Obywateli” około 100 mln – plus bonusy, czyli ostateczna kwota zamknęłaby się w okolicach 120 mln euro.

Włoski dziennikarz poinformował jednak, że Daniel Levy – prezes „Kogutów” nie zamierza zaakceptować oferty z Manchesteru i postara się przekonać Kane’a do pozostania w klubie. Ostateczna decyzja zapadnie po Mistrzostwach Europy.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713