Transfery

Bayern pracuje nad transferami dwóch piłkarzy. Chce ich mieć za wszelką cenę

grafika: własna/Krótka Piłka

Mistrzowie Niemiec przeczesują rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień zespołu. Klub myśli o przyszłości, dlatego zamierza sprowadzić dwóch młodych piłkarzy, którzy zdołali już wyrobić sobie markę w Bundeslidze. Według Christiana Falka, dziennikarza redakcji „Bild”, Bayern chce pozyskać Floriana Wirtza oraz Ridle Baku.

Klub z Monachium słynie z rozważnej polityki transferowej. W związku z tym swoje posunięcia na rynku planuje z wyprzedzeniem. Tak jest również teraz, ponieważ przedstawiciele „Bawarczyków” wyznaczyli już główne cele na następne miesiące.

Wirtz i Baku na celowniku Bayernu

O szczegółach poczynań aktualnych mistrzów kraju opowiedział Christian Falk w programie „Bild TV”. Redaktor uważa, że od pewnego czasu pracują oni nad sprowadzeniem dwóch zawodników. Co ciekawe ma być to pokłosie polityki transferowej Hasana Salihamidzica.

Dyrektor sportowy pozyskał bowiem w ostatnim czasie kilku Francuzów. Tymi piłkarzami są między innymi Upamecano, Nianzou, Pavard, Tolisso czy Cuisance. W klubie występują również Coman czy Sarr, który gra dla reprezentacji Senegalu, ale ma też francuskie obywatelstwo.

Zdaniem dziennikarza redakcji „Bild” bossowie Bayernu woleliby, aby szeregi drużyny wzmocniło więcej Niemców. Zresztą podobnie jak to miało miejsce przed laty. Dlatego też wyznaczyli dwa główne cele transferowe. Chodzi o 18-letniego Floriana Wirtza oraz 23-letniego Ridle Baku.

– Nie jest żadnym przypadkiem, że Bayern Monachium pracuje już nad transferami Floriana Wirtza i Ridle Baku. Klub kładzie już pierwsze podwaliny pod transfer obu zawodników w przyszłości – powiedział Christian Falk.

Wirtz broni barw Bayeru. Łącznie dla „Aptekarzy” rozegrał 62 mecze. Zdobył 16 bramek, a także zanotował 15 asyst. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 65 milionów euro. Sprowadzenie pomocnika do Monachium nie będzie łatwe logistycznie, ponieważ klub z Leverkusen nie zamierza się pozbywać go tak szybko. Według niemieckiej prasy transfer może zostać zrealizowany po zakończeniu sezonu 2022/23.

Natomiast Baku gra dla Wolfsburga. W trykocie „Wilków” rozegrał 52 spotkania, w których strzelił 10 goli i zaliczył 8 ostatnich podań. Może grać zarówno w bloku obronnym, na wahadle, jak i prawym skrzydle. W związku z tym pasowałby do koncepcji Juliana Nagelsmanna. „Transfermarkt” wycenia go na 25 milionów euro.

Źródło: Bayern Insider

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.