Kadra

Pogoń wyceniła Kozłowskiego! Nastolatek odejdzie z klubu?

Kacper Kozłowski
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się dużo spekulacji na temat przyszłości Kacpra Kozłowskiego. Nastolatek w ostatnim meczu przeciwko Hiszpanii został najmłodszym zawodnikiem, który zagrał na Mistrzostwach Europy. Takie osiągnięcie musi budzić zainteresowanie wśród klubów z całego kontynentu.

Największe korzyści z występów Kozłowskiego w reprezentacji może odnieść Pogoń Szczecin, której pozycja negocjacyjna stale się umacnia. Jak dotąd rekordem „Portowców” była sprzedaż Adama Buksy za ocean do New England Revolution, za którą zarobili około 4,2 mln euro. Jednak Kozłowski będzie znacznie droższy, włodarze klubu mają z miejsca odrzucać wszystkie oferty opiewające na 5 mln i mniej.

Kwota, którą będzie musiał zapłacić klub, chcący pozyskać reprezentanta Polski będzie się kręcić w okolicy rekordu Ekstraklasy – czyli 11 mln, jakie zapłaciło Brighton Lechowi za Jakuba Modera. Według doniesień „Interii” Pogoń oczekuje przede wszystkim nie mniej niż 10 mln, ale wartość może jeszcze wzrosnąć zależnie od liczby zainteresowanych oraz występów na Euro.

Klub wykazał się przytomnością umysłu i po kryjomu przedłużył umowę z nastolatkiem do końca czerwca 2023. Włodarze nie zdecydowali się o tym poinformować na swoich mediach społecznościowych.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713