Niemcy

Wiadomo, kogo poprowadzi Hansi Flick. Szanowany dziennikarz przekazał wiadomość

Fot.: Screen // YouTube / FC Bayern München

Po meczu z Wolfsburgiem Hansi Flick zakomunikował, że po zakończeniu sezonu 2020/21 przestanie pełnić funkcję trenera Bayernu. Renomowany dziennikarz z Półwyspu Apenińskiego, Fabrizio Romano przekazał, którą drużynę obejmie niemiecki szkoleniowiec.

Od jakiegoś czasu media informowały, że Hansi Flick może wraz z zakończeniem aktualnej kampanii opuścić Monachium. Redaktorzy twierdzili bowiem, że cały czas narasta jego konflikt z Hasanem Salihamidziciem. Dyrektor sportowy Bayernu miał zgoła odmienną wizję budowania drużyny, z którą nie zgadzał się zdobywca sekstetu z sezonu 2019/20.

„Bawarczycy” tym samym stali się drugą ekipą po Barcelonie, która tego dokonała. Wiele wskazuje, że teraz obronią tytuł mistrza Niemiec. Będzie to jednak ostatnie trofeum, którego zdobycie z zespołem będzie świętował Hansi Flick. Po ostatni spotkaniu kampanii opuści on Monachium, o czym poinformował media po spotkaniu z Wolfsburgiem. Wcześniej przekazał wiadomość swoim piłkarzom, którzy skomentowali jego decyzję, wspierając go na duchu.

Według informacji opublikowanej przez Fabrizio Romano, Hansi Flick przejmie stery w reprezentacji Niemiec. Ma on bowiem zastąpić Joachima Loewa, który przestanie pełnić funkcję selekcjonera po Euro 2021. Dziennikarz potwierdził również, że włodarze Bayernu będą chcieli, aby w sezonie 2021/22 drużynę poprowadził Julian Nagelsmann, aktualny trener RP Lipsk.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.