Niemcy

Lipsk znalazł następcę Nagelsmanna. Wiadomo, kto przejmie po nim zespół

Julian Nagelsmann od przyszłego sezonu będzie trenerem Bayernu Monachium. 33-latek w klubie z Bawarii zastąpi Hansiego Flicka. Dziennikarze „Kickera” zdradzili nazwisko szkoleniowca, który ma zastąpić Nagelsmanna w RB Lipsk.

Julian Nagelsmann z Bayernem Monachium łączony był od dawna. 33-latek uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia na świecie. Mało kto się jednak spodziewał, że zespół mistrzów Niemiec przejmie tak szybko. Spowodowane jest to jednak rezygnacją Hansiego Flicka, który po mistrzostwach Europy prawdopodobnie przejmie reprezentację Niemiec po Joachimie Loewie.

Lipsk znalazł następcę Nagelsmanna. Wiadomo, kto przejmie po nim zespół

W niemieckim futbolu czeka nas więc trenerska karuzela. Loew odchodzi z kadry, w jego miejsce przychodzi Flick. Flick odchodzi z Bayernu, w jego miejsce przychodzi Nagelsmann. Kto natomiast zastąpi Nagelsmanna w RB Lipsk? Jeszcze we wtorek prezes klubu, Oliver Mintzlaff mówił, że prowadzi rozmowy z trzema kandydatami. Dziennikarze „Kickera” poinformowali jednak, że negocjacje z jednym z trzech wspomnianych kandydatów udało się zakończyć błyskawicznie. I przede wszystkim pomyślnie. Magazyn informuje, że Lipsk po Nagelsmannie przejmie Jesse Marsch.

Amerykanin od przeszło 6 lat jest pracownikiem koncernu Red Bulla. W latach 2015-2018 był trenerem New York Red Bulls. Od lipca 2018 do czerwca 2019 roku pracował natomiast w roli asystenta trenera RB Lipsk. Od lipca 2019 jest szkoleniowcem austriackiego RB Salzburg. „Kicker” twierdzi, że 47-latek dostał także oferty pracy w Eintrachcie Frankfurt i Tottenhamie, ale pozostał wierny marce RB.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.