Niemcy

Wymieniono nazwiska trenerów, którzy mogą zastąpić Flicka. Imponująca lista

Po zakończeniu obecnego sezonu Hansi Flick najprawdopodobniej odejdzie z Bayernu Monachium. Trener Bawarczyków ogłosił to po sobotnim meczu z Wolfsburgiem (3:2).

– Powiedziałem dziś drużynie, że chcę rozwiązać swój kontrakt z końcem lata. Powiedziałem o tym odpowiedzialnym osobom w klubie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w ciągu tygodnia. Pojawiło się kilka plotek, więc chciałem to powiedzieć drużynie osobiście. Chcę również podziękować klubowi za to, że dał mi możliwość trenowania tej drużyny” – przyznał Hansi Flick w rozmowie ze Sky, po sobotnim meczu z Wolfsburgiem (3:2) (tłum. Twitter / Gabriel Stach). Wypowiedź Flicka zakończyła trwające od kilku tygodni spekulacje.

Wymieniono nazwiska trenerów, którzy mogą zastąpić Flicka. Imponująca lista

Tuż po wypowiedzi Flicka, a właściwie nawet jeszcze przed nią, niemieckie media rozpoczęły przygotowania listy trenerów, którzy mogą przejąć Bayern od przyszłego sezonu. Zdaniem wielu dziennikarzy i ekspertów, faworytem do objęcia stanowiska trenera mistrzów Niemiec jest Julian Nagelsmann, obecnie pracujący w RB Lipsk. Sam 33-latek, będący jednym z najmłodszych trenerów w topowych ligach Europy, ostatnio co prawda tym doniesieniom zaprzeczył, ale nie wiadomo, czy jego stanowisko się nie zmieni. Jeśli się jednak nie zmieni, Bayern nowego trenera może wybrać spośród następujących kandydatów:

  • Marc van Bommel
  • Eric ten Hag
  • Ralf Rangnick
  • Massimiliano Allegri
  • Joachim Loew

Najbliższy mecz Bayern Monachium rozegra w najbliższy wtorek. O godz. 20:30 zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.