Niemcy Polacy za granicą Włochy

Hertha dogadana w sprawie transferu Piątka! Znany dziennikarz zdradził szczegóły

Krzysztof Piątek
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Krzysztof Piątek niebawem prawdopodobnie odejdzie z Herthy Berlin. Niemiecki klub ustalił już warunki transferu z Genoą, w której reprezentant Polski występował w przeszłości. Teraz ostateczna decyzja dotycząca powrotu do Włoch należy do Piątka, o czym poinformował Gianluca Di Marzio.

Przenosiny Krzysztofa Piątka do Herthy Berlin okazały się nie do końca udaną operacją. Od stycznia 2020 roku reprezentant Polski rozegrał w barwach niemieckiego klubu 58 spotkań, w których strzelił 13 goli. Nie był w stanie wypracować sobie jednak odpowiedniej pozycji w zespole. Nie był też w stanie wrócić do formy, jaką imponował na przełomie 2018 i 2019 roku w Genoi i Milanie. W tym sezonie 26-latek rozegrał już tylko 10 spotkań we wszystkich rozgrywkach, głównie wchodząc na boisko z ławki. Podczas 358 minut spędzonych łącznie na placu gry, Polak zdobył tylko jedną bramkę.

Wszystko to doprowadziło do tego, że Hertha postanowiła pozbyć się polskiego napastnika. Wcześniej mówiło się m.in. o możliwym transferze do Galatasaray czy przenosinach do Torino. Jak się jednak okazuje, najbliżej sprowadzenia Piątka jest… Genoa, w której występował on już kilka lat temu (to w niej jego forma wystrzeliła na tyle, że na jego sprowadzenie zdecydował się AC Milan).

Jeden z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy, Gianluca Di Marzio przekazał, że Hertha dogadała się już z Genoą w spawie transferu. Piątek na razie trafi do włoskiego klubu na wypożyczenie. W porozumieniu znajdzie się jednak klauzula opcji wykupu za 17 mln euro (w 2020 roku Hertha zapłaciła Milanowi za Piątka 24 mln euro, jeszcze wcześniej Milan zapłacił za niego Genoi 35 mln).

Ostatnie słowo w kwestii ewentualnego powrotu do Włoch należy do Piątka. Jeśli wyrazi on chęć transferu, niebawem prawdopodobnie znów zobaczymy go w koszulce klubu z Genui, dla którego w 2018 roku (i na początku 2019) rozegrał on 21 spotkań, w których strzelił 19 goli.