Anglia Polacy za granicą

Trener Brighton wyjaśnił, dlaczego Karbownik nie gra. Polak wciąż tylko z jednym meczem

Michał Karbownik wciąż nie gra w Brighton. W przeciwieństwie do drugiego Polaka znajdującego się w angielskim zespole, były gracz Legii Warszawa nie może przebić się do podstawowej jedenastki drużyny Grahama Pottera. Trener „Mew” wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje.

Jeden mecz w FA Cup i jeden występ w drużynie młodzieżowej – to dorobek Michała Karbownika, który w styczniu zamienił Legię Warszawa na Brighton. 20-latek ma problemy z przebiciem się do składu angielskiego zespołu i nie gra regularnie. W przeciwieństwie do drugiego Polaka, który zimą trafił do zespołu „Mew”. Jakub Moder, bo o nim mowa, radzi sobie coraz lepiej – ostatnio mogliśmy go zobaczyć w pierwszym składzie na mecz z Manchesterem United (1:2).

Trener Brighton wyjaśnił, dlaczego Karbownik nie gra. Polak wciąż tylko z jednym meczem

Na konferencji prasowej przed zblizającym się meczem Brighton z Evertonem, o sytuację Karbownika został zapytany trener ekipy z Falmer Stadium – Kiedy Michał tu przyjechał, zmagał sę z drobną kontuzją. Zajęło więc trochę czasu, zanim doszedł do pełni zdrowia. To młody zawodnik, który już skorzystał na treningach z nami i przebywaniu w grupie – zdradził Graham Potter.

I dodał: Karbownik potrzebuje więcej czasu. Minuty na boisku przyniosą korzyści. Ale patrząc na to, że znalazł się on w nowym środowisku, trzeba powiedzieć, że dobrze się rozwija. W najbliższych dniach zagra w drużynie U23, aby kontynuować proces aklimatyzacji w angielskiej piłce. Był też na ławce podczas meczu z Manchesterem United, ale nadal musi pracować.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.