Anglia Polacy za granicą

Karbownik zachwycił w meczu Brighton U23. Imponująca akcja [WIDEO]

Screen // Twitter / @sportmar_mario

– Michał Karbownik potrzebuje więcej czasu. Minuty na boisku przyniosą korzyści – przed nadchodzącym meczem Brighton z Evertonem mówił trener „Mew”, Graham Potter. I ten czas polski obrońca dostał, choć na razie w drużynie młodzieżowej, w której zachwycił jedną z akcji.

Jeden mecz w FA Cup i jeden występ w drużynie młodzieżowej – to dorobek Michała Karbownika, który w styczniu zamienił Legię Warszawa na Brighton. 20-latek ma problemy z przebiciem się do składu angielskiego zespołu i nie gra regularnie. W przeciwieństwie do drugiego Polaka, który zimą trafił do zespołu “Mew”. Jakub Moder, bo o nim mowa, radzi sobie coraz lepiej – ostatnio mogliśmy go zobaczyć w pierwszym składzie na mecz z Manchesterem United (1:2).

Na konferencji prasowej przed zblizającym się meczem Brighton z Evertonem, o sytuację Karbownika został zapytany trener ekipy z Falmer Stadium. Podczas rozmowy z dziennikarzami przyznał on, że Polak potrzebuje ogrania i aklimatyzacji w brytyjskim futbolu. Aklimatyzacji, w której mają mu pomóc występy w drużynie U23.

Taki występ Karbownik zaliczył w piątek, gdy zagrał w spotkaniu 22. kolejki Premier League 2. Polak wystąpił w meczu przeciwko Southampton U23 i pokazał się z bardzo dobrej strony. Szczególnie zaimponował w 82. minucie, gdy otrzymał podanie na prawe skrzydło, przyjął piłkę, a następnie minął pewnie czterech rywali, po czym zagrał piłkę wzdłuż bramki. Dopadł do niej Teddy Jenkins, który po chwili cieszył się z drugiego gola, a Karbownik z asysty.

Liczę na to, że niedługo takie akcje Karbo zobaczymy w Premier League – napisał na Twitterze Mariusz Piekarski, menedżer zawodnika.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.