Anglia

Ferguson wskazał błąd Solskjaera. Chodzi o Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Sir Alex Ferguson
Screen: YouTube/Manchester United

Sir Alex Ferguson uciął sobie pogawędkę z Chabibem Nurmagomiedowem na temat decyzji Ole Gunnara Solksjaera. Zdaniem byłego szkoleniowca Manchesteru United w meczu z Evertonem Cristiano Ronaldo powinien wybiec na murawę w podstawowym składzie.

Portugalczyk ostatnie spotkanie w Premier League rozpoczął jako zawodnik rezerwowy. Na placu gry pojawił się w 57. minucie rywalizacji. „Czerwone Diabły” nie zdołały wygrać batalii z „The Toffees”. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Sezon prawdy dla Solskjaera

Tym samym drużyna kierowana przez Ole Gunnara Solskjaera po raz drugi z rzędu straciła punkty w ligowym starciu. Wcześniej bowiem przegrała z Aston Villą 0:1. Odpadła także z Pucharu Anglii, gdzie przegrała z West Hamem po bramce Manuela Lanziniego.

Słabsza dyspozycja Manchesteru United sprawiła, że fala krytyki spadła na norweskiego szkoleniowca. Jego zespół zanotował bowiem kilka wpadek na starcie sezonu 2021/22. W letnim oknie transferowym drużyna została wzmocniona, więc są wobec niej spore oczekiwania.

Identycznie sprawa wygląda w kontekście Solskjaera. Pełni on funkcję trenera od 2019 roku, lecz do tej pory nie zdołał wygrać ani jednego trofeum. Aktualna kampania ma być przełomowa w jego karierze, ponieważ pokaże, czy Norweg nadaje się na szkoleniowca klubu z Old Trafford.

Czy Ronaldo powinien zagrać z Evertonem od pierwszego gwizdka arbitra?

Kamery nagrały rozmowę Sir Alexa Fergusona z Chabibem Nurmagomiedowem. Oglądali oni bowiem rywalizację pomiędzy Manchesterem United a Evertonem z perspektywy trybun. W takcie pogawędki były szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” powiedział, że Cristiano Ronaldo powinien otrzymać szansę gry w pierwszej jedenastce.

– Zobaczyli, że Ronaldo nie gra – powiedział Sir Alex Ferguson, któremu przerwał Chabib Nurmagomiedow: – Tak, ale wszedł w drugiej połowie – odpowiedziała legenda MMA. – Wiem, ale powinien zacząć mecz ze swoimi najlepszymi zawodnikami – ocenił Szkot.

Głos w tej sprawie zabrał również Ole Gunnar Solskjaer. W następujący sposób argumentował swoją decyzję w trakcie pomeczowej konferencji prasowej.

– Przez cały sezon trzeba zarządzać obciążeniem swoich zawodników. Dla mnie to była właściwa decyzja. Anthony Martial pokazał się z dobrej strony i strzelił bramkę. Edinson Cavani też potrzebował grać, więc był na boisku przez godzinę. Rozumiem rozczarowanie obecnym wynikiem, ale pamiętajmy, że zaczęliśmy sezon lepiej od poprzedniego, choć to nadal nie jest to, czego chcieliśmy – powiedział obecny trener Manchesteru United.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.