Ekstraklasa

Brzęczek może wrócić do trenowania! O posadę powalczy z Vukoviciem

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Jerzy Brzęczek niebawem może wrócić na ławkę trenerską. Zatrudnieniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski interesuje się Wisła Płock – informuje „Przegląd Sportowy”. Drugim kandydatem na nowego szkoleniowca „Nafciarzy” jest Aleksandar Vukovic.

Zacznijmy od tego, dlaczego wspomnianą dwójkę w ogóle wymienia się w kontekście przejęcia Wisły Płock. Ano dlatego, że na czwartkowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski ogłosił, że po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z płockiego zespołu. Powodów takiej decyzji na razie jednak nie zdradził.

Brzęczek może wrócić do trenowania! O posadę powalczy z Vukoviciem

„Przegląd Sportowy” poinformował, że kandydatów do zastąpienia Sobolewskiego jest dwóch: Jerzy Brzęczek i Aleksandar Vuković. W przypadku byłego selekcjonera reprezentacji Polski problem polega jednak na tym, że on w styczniu zwolniony z PZPN nie został. Został jedynie odsunięty od pełnienia obowiązków trenera pierwszej reprezentacji. To oznacza, że do końca roku jego kontrakt obowiązuje, a wypłata co miesiąć wpływa na konto. Nie wiadomo więc, czy sam Brzęczek chciałby z kontraktu zrezygnować. A nawet gdyby chciał, to czy zgodziłby się na to Zbigniew Boniek.

Jeżeli Brzęczek, który Wisłę Płock prowadził już w sezonie 2017/18, do niej nie wróci, być może klub z Płocka sięgnie po innego trenera, od jakiegoś czasu znajdującego się na bezrobociu. Chodzi o Aleksandara Vukovicia, który we wrześniu został zwolniony z Legii Warszawa (zastąpił go Czesław Michniewicz).

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.