Anglia

Manchester City ma główny cel transferowy na lato. Musi wyłożyć ponad 100 mln euro

Fot. Screen/ YouTube/ Manchester City

Manchester City powoli myśli już o letnich wzmocnieniach. Zdaniem zagranicznych mediów, priorytetem dla „The Citizens” będzie wzmocnienie linii pomocy. Angielski klub miał już wytypować zawodnika, którego będzie chciał sprowadzić w najbliższym oknie.

Tylko jeden transfer do klubu przeprowadził tej zimy Manchester City. I to nie w pełnym znaczeniu – „The Citizens” kupili bowiem Claudio Echeverriego, którego jednak od razu wypożyczyli do jego klubu, River Plate. Na dobrą sprawę do drużyny Pepa Guardioli nie przyszedł więc żaden nowy piłkarz.

Inaczej sprawa ma wyglądać jednak latem – w najbliższym oknie do City może dołączyć kilku nowych graczy, m.in. pomocnik, który ma być priorytetem dla angielskiego klubu.

Jak twierdzą zagraniczne media, Pep Guardiola i jego szefowie już teraz wytypowali zawodnika, o którego transfer postarają się za kilka miesięcy. Ma być nim Bruno Guimaraes z Newcastle. Brazylijczyk w Premier League występuje od stycznia 2022 roku – „Sroki” zapłaciły za niego wówczas 42,10 mln euro, sprowadzając go z Olympique Lyon. Aby sprowadzić 26-latka, Manchester musi przygotować się na spory wydatek – kwota odstępnego zapisana w kontrakcie piłkarza wynosi bowiem 117 mln euro. I wątpliwe, by Newcastle zgodziło się sprzedać pomocnika za mniejsze pieniądze.

Guimaraes, który najczęściej gra na pozycji defensywnego pomocnika, w tym sezonie wystąpił w 39 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich trzy gole i zaliczył siedem asyst.