Niemcy

Pep Guardiola rzucił wyzwanie Bayernowi Monachium. „Powiedz mi kiedy i gdzie”

grafika: własna/Krótka Piłka

Pep Guardiola pogratulował, swojemu byłemu klubowi wygrania Klubowych Mistrzostw Świata. Jednocześnie rzucił wyzwanie trenerowi „Bawarczyków”, by wspólnie zagrali „o siódme trofeum”.

W czwartkowym finale KMŚ Bayern Monachium wygrał 1:0 z Tigres UANL po bramce Benjamina Pavarda. Swój udział przy golu miał Robert Lewandowski, który ściągnął na siebie bramkarza drużyny przeciwnej i Francuz w momencie oddania strzału miał przed sobą pustą bramkę.

 Nawet dla klubu odnoszącego sukcesy, jakim jest Bayern Monachium, był to najbardziej udany sezon w historii. Zespół zagrał znakomicie. Utrzymaliśmy prowadzenie, zdominowaliśmy i zasłużenie wygraliśmy finał

stwierdził Hansi Flick po finale KMŚ

„Bawarczycy” sięgnęli już po sześć tytułów z rzędu. Taka sytuacja w historii futbolu miała miejsce raz – w 2009 roku. Wtedy FC Barcelona prowadzona przez Pepa Guardiolę wygrała wszystko co możliwe w jednym sezonie.

Hiszpan pogratulował triumfu swojemu byłemu klubowi i jednocześnie wyzwał Hansiego Flicka na pojedynek o siódme trofeum – Chciałbym powiedzieć Hansiemu, że jesteście drugim zespołem, który zdobył sześć trofeów z rzędu. Przed wami była Barcelona, więc mogę zadzwonić do Messiego i spółki, żebyśmy zagrali o siódmy tytuł. Powiedz mi, kiedy i gdzie, a będziemy tam – skwitował trener Manchesteru City.

Całe nagranie Pepa Guardioli zostało opublikowane przez Bayern Monachium na oficjalnym koncie na Twitterze. Hiszpan pracował w Niemczech przez trzy lata (2013-2016) i choć w każdym sezonie zdobywał mistrzostwo kraju, nigdy z Bayernem sekstetu nie zdobył.

Brak opisu.