Transfery

Alaba żąda kosmicznych pieniędzy! Chce zarabiać więcej od Lewandowskiego

grafika: własna/Krótka Piłka

David Alaba prawdopodobnie nie przedłuży wygasającego kontraktu z Bayernem Monachium. Dziennikarze „The Telegraph” i „ESPN” ujawnili, jakich zarobków od nowego klubu oczekuje Austriak.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że po sezonie 2020/2021 David Alaba opuści Bayern Monachium. Reprezentant Austrii gra w Bayernie od ponad 10 lat, z krótką przerwą na wypożyczenie do Hoffenheim w 2011 roku.

W ostatnich tygodniach w mediach dużo pisało się o tym, że 28-latek porozumiał się już z Realem Madryt i to właśnie w drużynie „Królewskich” będzie kontynuował swoją karierę. Dziennikarze podawali także, że Alaba ma zarabiać w Madrycie 12 milionów euro rocznie.

„ESPN” oraz „The Telegraph” ujawniło jednak, że wymagania finansowe reprezentanta Austrii są znacznie większe. Według najnowszych doniesień David Alaba oczekuje kontraktu do 30 czerwca 2026 roku, a także rocznego wynagrodzenia w wysokości aż 22 milionów euro.

Oznacza to, że obrońca chce zarabiać w nowym klubie więcej od Roberta Lewandowskiego. Polak za rok gry w Bayernie Monachium inkasuje aktualnie 20 milionów euro.

Zdaniem mediów w walkę o zakontraktowanie Alaby zaangażowana jest także FC Barcelona i Manchester City. Wydaje się jednak, że to Real Madryt jest najbliżej porozumienia się z Austriakiem.