Niemcy

Borussia walczy o Haalanda. Norweg otrzyma największą pensję w historii klubu?

Erling Haaland to jedno z najgłośniejszych nazwisk na rynku transferowym. Norweg obecnie gra w Borussii Dortmund, lecz niewykluczone, że niebawem zmieni barwy klubowe. BVB nie zamierza jednak oddać snajpera bez walki.

21-latek od samego początku błyszczy w ekipie Borussii. Od kiedy trafił do Dortmundu błyskawicznie podbił Bundesligę. W klubie z Zagłębia Ruhry wystąpił 67 razy, strzelając 68 bramek i notując 19 asyst.

Taki wynik musi budzić wrażenie, co przekłada się z kolei na zainteresowanie piłkarzem. Haalanda chciałby bowiem każdy topowy europejski zespół. Te natomiast czekają do przyszłego lata, kiedy aktywuje się specjalna klauzula w jego kontrakcie. Wówczas Norwega będzie można wykupić nawet za 75 mln euro.

Wśród chętnych na jego wykupienie znajdują się między innymi Real Madryt, Bayern Monachium czy Manchester City. Łatwo nie zamierza się natomiast poddać Borussia.

„Sport Bild” podaje, że dortmundczycy są gotowi zaproponować Haalandowi nową umowę z solidną podwyżką. 20-latek miałby po jej podpisaniu zarabiać 15 mln euro brutto rocznie. Stanowiłoby to największą pensję w historii klubu.