Włochy

Fala krytyki wylana na Zielińskiego. „Nie potrafi wykorzystać umiejętności”

Napoli ostatnio nie jest w najlepszej formie, a jego wyniki nie są zadowalające. Za taką formę zespołu zapłacić może Gennaro Gattuso. Krytykowany jest też Piotr Zieliński.

Pod koniec ubiegłego roku i na początku tego Piotr Zieliński spisywał się fantastycznie. W tym sezonie pomocnik pięć razy zdobywał gola i pięć razy asystował.

Ostatnio jednak mecz z Geoną nie był najlepszy w jego wykonaniu. Napoli przegrało ostatecznie 2:1, a „Zielu” został zmieniony już w 54. minucie, choć pełnił rolę kapitana.

Na łamach „La Repubblca” oberwało się 26-latkowi od Guido Trombettiego, włoskiego polityka. Uważa on, że pomocnik nigdy nie rozwinie się tak, jak można od niego oczekiwać.

Po raz kolejny najbardziej mnie rozczarował. Ma niezwykłe umiejętności techniczne, natura obdarzyła go ogromnymi możliwościami, niezbędnymi do bycia mistrzem, a znowu nie potrafi tego pokazać – grzmi.

Zachodzi podejrzenie, że jest piłkarzem bardziej pasującym do prowincjonalnego grania, niż do rywalizacji na dużej scenie. Ma 26 lat – jak długo musimy czekać? – pyta.

Czy nie jesteśmy tym zmęczeni? Czy zespół z ambicjami może funkcjonować w oczekiwaniu na coś, co prawdopodobnie nigdy się nie spełni? – zakończył Trombetti.