Ekstraklasa

Hit transferowy! Nowy napastnik Górnika Zabrze.

Fot. Screen/ Youtube – GhanaWebTV

Górnik Zabrze oficjalnie poinformował, że niebawem klub wzmocni Richmond Boakye. Ghańczyk poprzednio występował w Crvenie Zvezdzie.

Po południu Górnik Zabrze zapowiedział transfer napastnika, który miał ogłosić jeszcze dziś. Wielu kibiców liczyło na to, że będzie to Lukas Podolski, który od lat deklaruje chęć zakończenia kariery w zespole z Zabrza. Ostatecznie do klubu dołączy Richmond Boakye, były zawodnik Crveny Zvezdy, który od stycznia był bez klubu.

Tomasz Włodarczyk jako jeden z pierwszych dziennikarzy zdradził nazwisko nowego zawodnika Górnika.

28-letni napastnik miał wcześniej trafić do Legii, a zainteresowany sprowadzeniem Ghańczyka był także kluby z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Boakye do końca zeszłego roku grał w Crvenie Zevezdzie. W klubie z Belgradu strzelił aż 60 bramek w 100 meczach. W tym sezonie wystąpił w 13 meczach, w których zdołał strzelić 2 bramki i 3-krotnie zaliczyć asystę przy trafieniach kolegów.

Ghańczyk ma bogatą karierę, jak na standardy Ekstraklasy. Napastnik występował w takich klubach jak Juventus, Sassuolo, Atalanta czy Genoa. Ponadto 13-krotnie reprezentował swój kraj.