Włochy

Kolejny wzrost wartości Zielińskiego. Polak najwyżej wycenianym piłkarzem Napoli

Piotr Zieliński
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Portal Transfermarkt zaktualizował wartości piłkarzy. Jednym z grona tych zawodników, których wycena wzrosła, jest Piotr Zieliński. Aktualnie wynosi ona 50 mln euro, co jest największą kwotą w dotychczasowej karierze reprezentanta Polski. Co więcej, dzięki osiągnięciu tego pułapu popularny „Zielu” zrównał się z Victorem Osimhenem, który do tej pory był najwyżej wycenianym graczem zespołu spod Wezuwiusza.

Piotr Zieliński w niedawno zakończonej kampanii był jednym z najlepszych piłkarzy Napoli. Pomocnik wystąpił łącznie w 47 spotkaniach, w których dobył w nich 10 bramek oraz zanotował 13 asyst. Pod tym względem sezon 2020/21 był najlepszy w dotychczasowej karierze Polaka. Z całą pewnością punktem przełomowym była decyzja Gennaro Gattuso o zmianie pozycji 27-latka, który zaczął występować bliżej bramki przeciwnika. Dzięki temu rozwiązaniu „Zielu” bardzo często brał na siebie ciężar rozgrywania akcji drużyny z Neapolu.

Zieliński grał zarówno efektywnie, jak i efektownie. Według statystyk prowadzonych przez klubowe media, 59-krotny reprezentant Polski założył najwięcej „siatek” swoim rywalom w Serie A. Co więcej, wciąż niezwykle skutecznie dryblował, omijając przeciwników charakterystycznym dla siebie balansem ciała. Po jednej z takich akcji zanotował asystę przy równie pięknym golu Driesa Mertensa.

Pomocnik Napoli ma być jednym z liderów reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy. Dla 27-latka może, a nawet powinien być to turniej przełomowy w jego dotychczasowej historii gier w barwach narodowych. Do tej pory piłkarz spisywał się w wielu spotkaniach poniżej oczekiwań, chociaż należy zaznaczyć, że krytyka pod jego adresem często była niewspółmierna do winy. Jedno jest jednak pewne, zarówno dziennikarze sportowi, jak i kibice „Biało-Czerwonych” liczą, ze popularny „Zielu” zagra na miarę swoich umiejętności i poprowadzi drużynę dowodzoną przez Paulo Sousę do sukcesu. Polacy pierwszy mecz rozegrają w Petersburgu 14 czerwca ze Słowacją.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.