Transfery

Raphael Varane może odejść z Realu. Albo podpisze kontrakt albo wylatuje

Screen – YouTube Real Madryt

Wciąż ważą się losy defensywy Realu Madryt. Mistrz Hiszpanii może latem stracić dwóch podstawowych stoperów. Na wylocie z klubu są Sergio Ramos, który nie podpisał nowego kontraktu i Raphael Varane, który wciąż to rozważa.

Varane jest zawodnikiem Realu Madryt od 2011 roku, gdy pozyskano go z Lens. Wraz z Sergio Ramosem stanowi on o sile defensywy Realu Madryt, będąc jej podstawowym filarem.

Niewykluczone jednak, że to ostatni sezon Francuza w Realu Madryt. „Marca” podaje, że Varane poważnie rozważa opcję opuszczenia swojego klubu.

Jego obecna umowa obowiązuje do 2022 roku, ale nie wiadomo, czy będzie chciał ją przedłużyć. Włodarze „Los Blancos” chcieliby jednak zatrzymać go na Santiago Bernabeu.

27-latek myśli jednak o nowych wyzwaniach. Jeśli więc nie podpisze nowej umowy, zostanie wystawiony na listę transferową. To będzie ostatnia szansa dla Realu, by coś na nim jeszcze zarobić.

„Królewscy” ustalili już nawet cenę za swojego obrońcę, wynosi ona 50 mln euro. Varane’a pozyskać będą chcieli Manchester United, PSG, ale w grę wchodzi też Juventus oraz Chelsea.

Real znalazł już paru następców, by jak najlepiej załatać dziurę powstałą w formacji obronnej. Swoją szansę w Hiszpanii mogliby dostać zawodnicy tacy jak Pau Torres, Jules Kounde, czy Diego Carlos. Z Madrytem wiązany jest również David Alaba.