Inne ligi Transfery Włochy

Marek Hamsik zagra w Szwecji. Były piłkarz Napoli podpisze kontrakt z IFK Goeteborg

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Marek Hamsik zostanie nowym zawodnikiem IFK Goeteborg. Pomocnik jest już w Szwecji, gdzie prawdopodobnie już w poniedziałek podpisze kontrakt z zespołem Niebiesko-białych.

Marek Hamsik stał się kolejną „ofiarą” nowych reguł chińskiego futbolu. Władze najludniejszego państwa świata jakiś czas temu podjęły decyzję o zamknięciu finansowego Eldorado w swoim kraju, zabraniając klubom oferowania gigantycznych pieniędzy zagranicznym piłkarzom. W związku z tym wielu zawodników z Europy w ostatnim czasie zdecydowało się opuścić Azję. Taką decyzję podjął także 33-letni Hamsik, który od lutego 2019 roku był graczem Dalian Yifang.

Marek Hamsik zagra w Szwecji. Były piłkarz Napoli podpisze kontrakt z IFK Goeteborg

Pierwotnie wydawało się, że Hamsik wróci na Słowację i podpisze kontrakt ze Slovanem Bratysława. Do transferu jednak nie doszło. Sytuację postanowili więc wykorzystać szefowie IFK Goeteborg, którzy zaproponowali Hamsikowi grę w Szwecji. Mimo że dla Hamsika liga szwedzka mogła się wydawać wyborem mocno zaskakującym, szybko wyraził on chęć podpisania kontraktu.

Umowa 124-krotnego reprezentanta Słowacji z IFK zostanie podpisana prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek. Piłkarz przebywa już bowiem w Szwecji.

Hamsik najbardziej znany jest z występów w Napoli. W klubie z Kampanii występował w latach 2007-2019, w tym czasie rozgrywając w jego barwach 520 spotkań. Pomocnik strzelił w nich 121 goli i zaliczył 100 asyst, zyskując status wielkiej gwiazdy.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.