Hiszpania

Real Madryt przymierza się do głośnego transferu. Tyle Królewscy zamierzają wydać na nową gwiazdę

Latem Real Madryt zamierza przeprowadzić kolejny transfer na pozycję lewego obrońcy. Zdaniem Bilda wicemistrzowie Hiszpanii przekonali się do pozyskania Alphonso Davisa, jednak przeznaczą na ten cel maksymalnie 50 milionów euro.

Chociaż lewa strona defensywy w Realu Madryt jest dosyć silnie obsadzona, to władze klubu nie są zadowolone z tego, co prezentują boczni obrońcy. Rywalizacja o miejsce w składzie rozstrzyga się pomiędzy Ferlandem Mendym oraz Franem Garcią. Pierwszy z wymienionych zawodników ma problemy z grą w ofensywie, Hiszpan z kolei broni gorzej od swojego kolegi.

Ulubionym wyborem Carlo Ancelottiego na tę pozycję jest z kolei Eduardo Camavinga. Tego rozwiązania nie lubi natomiast Florentino Perez, ktory woli, aby Francuz występował w środku pomocy. Wobec tego „Królewscy” poszukają rozwiązań na rynku transferowym.

Już od dłuższego czasu w mediach pojawiają się plotki na temat potencjalnych przenosin Alphonso Davisa na Estadio Santiago Bernabeu. Młody Kanadyjczyk od wielu lat stanowi o sile defensywy Bayernu Monachium. Sam zainteresowany również chciałby trafić do Realu Madryt, co podkreślał niedawno jego agent.

Real to duży klub, jestem ich wielkim fanem. To marka. Kiedy słyszysz plotki o jego zainteresowaniu twoim zawodnikiem, napawa cię to dumą. Mamy jeszcze dwa lata kontraktu z Bayernem. Poczekamy i zobaczymy, jak wszystko rozwinie się w nadchodzących tygodniachmówił Nick Huoseh, przedstawiciel Davisa.

Zdaniem Bilda Real Madryt za kilka miesięcy ruszy po Davisa, jednak nie za wszelką cenę. Klub ze stolicy Hiszpanii zamierza wydać na 22-latka 40 milionów euro, a jeśli negocjacje będą tego wymagały, to kwota zostanie zwiększona o kolejne 10 milionów euro. Portal Transfermarkt wycenia kanadyjskiego defensora na 70 milionów euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.