Hiszpania

Raul może odejść z rezerw Realu Madryt. Były napastnik jest na celowniku czołowego klubu

Fot. Screen/ YouTube/ Real Madrid

W niedzielę Jose Luis Mendilibar przestał pełnić funkcję trenera Sevilli. Część członków zarządu andaluzyjskiego klubu uważa, że odpowiednim następcą mógłby zostać Raul Gonzalez.

Sevilla ponownie notuje słabe wyniki w lidze hiszpańskiej. Po ośmiu rozegranych meczach „Los Nervionenses” mają zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W ubiegłym sezonie drużyna z Andaluzji przez długi czas zagrożona była relegacją z LaLiga.

Przeciętny start na krajowym podwórku okazał się sądny dla Jose Luisa Mendilibara. Trener, który poprowadził niedawno Sevillę do triumfu w Lidze Europy, w niedzielę pożegnał się z posadą. Teraz władze hiszpańskiego klubu muszą znaleźć odpowiednie zastępstwo.

Zdaniem mediów na Półwyspie Iberyjskim pewna część zarządu Sevilli opowiada się za zatrudnieniem Raula Gonzaleza. Legendarny napastnik od 2019 roku odpowiedzialny jest za prowadzenie rezerw Realu Madryt. Pod koniec czerwca Castillia była o krok od awansu na zaplecze LaLiga.

Aktualna kampania ligowa to już znaczny spadek formy. Zespół opuściło wielu ważnych piłkarzy, pozostali natomiast otrzymują powołania do reprezentacji swoich krajów lub dorosłej kadry „Królewskich”. Raul rozumie swoje położenie, jednak ciągłe klejenie składu z „resztek” staje się dla niego uciążliwe.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.