Niemcy

Grupowy rywal reprezentacji Polski straci selekcjonera. Trener ma podpisać umowę z gigantem

Fot. Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Austrii będzie jednym z grupowych przeciwników polskiej kadry podczas EURO 2024. Wiele wskazuje na to, że po zakończeniu mistrzostw Starego Kontynentu drużynę opuści Ralf Rangnick.

Za niespełna dwa miesiące reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania na mistrzostwach Europy w Niemczech. W fazie grupowej turnieju podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Francją, Holandią oraz Austrią. Kontynentalny czempionat najprawdopodobniej zakończy przygodę Ralfa Rangnicka z ostatnim z wymienionych zespołów.

Na ten moment 65-latek jest faworytem do zastąpienia Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium. „Die Roten” spotkali się już z odmową ze strony Juliana Nagelsmanna. Młody szkoleniowiec postanowił przedłużyć swój kontrakt z reprezentacją Niemiec.

Rangnick znany jest m.in. ze swoich epizodów w TSG Hoffenheim oraz RB Lipsk. Z ekipą „Burschen” związany jest od czerwca 2022 roku. Austriacka drużyna narodowa zakończyła eliminacje EURO zaledwie jeden punkty za faworyzowaną Belgią. Jego umowa obowiązuje do kolejnych mistrzostw świata.

Strony mają odbyć kluczowe rozmowy w ciągu najbliższych dni. Jeśli Rangnick i Bayern Monachium dojdą do porozumienia, kontrakt zostanie podpisany jeszcze w tym tygodniu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.