Niemcy Transfery

Bayern znów podkupi zawodnika konkurencji? Tym razem ucierpi RB Lipsk

Julian Nagelsmann
Fot. Screen: YouTube/FC Bayern München

Jak informuje „Bild” Marcel Sabitzer znajduje się w orbicie zainteresowań Bayernu Monachium. Mimo że szefostwo Bawarczyków nie chce dokonywać drogich transferów, to jeśli uda się sprzedać zbędnych zawodników, postarają się sprowadzić Austriaka.

Kontrakt Sabitzera z RB Lipsk wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. W dodatku wydaje się, że jego przedłużenie jest prawie niemożliwe. Jeśli „Byki” chcą jeszcze zarobić na pomocniku, to będą musiały spieniężyć go już teraz. Sam zainteresowany bardzo chce zrobić krok do przodu i trafić do klubu z europejskiej czołówki. Potencjalna kwota, jaką trzeba wyłożyć za Austriaka, będzie oscylować w okolicy 18 milionów euro.

Bayern Monachium od lat prowadzi wyważoną politykę transferową, co powoduje, że nie chce robić ogromnych transferów. Jednak jeśli udałoby się wypchnąć z klubu Tolisso i Cuisance, to znajdą się fundusze na zakup Sabitzera. Pomocnik jest wszechstronny, przez co może rozwiązać problemy Bayernu na wielu pozycjach. Wielkim zwolennikiem talentu reprezentanta Austrii jest również Julian Nagelsmann, który zna go niemal jak własną kieszeń.

27-latek rozegrał dla RB Lipsk 227 spotkań, strzelając w nich 52 gole i notując aż 42 asysty. Dotarł również ze swoją reprezentacją do 1/8 finału Euro 2020, ostatecznie odpadając z Włochami.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713