Wideo

Piotrowski wciąż walczy o koronę króla strzelców. Świetne wykończenie polskiego pomocnika [WIDEO]

screen

W poniedziałek Łudogorec Razgrad pokonał Ardę Kyrdżali w meczu 29. kolejki ligi bułgarskiej. Na listę strzelców wpisał się Jakub Piotrowski, dla którego było to już 11. trafienie podczas tej kampanii.

Na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu Łudogorec Razgrad jest niemal pewny obrony mistrzostwa Bułgarii. „Orlęta” są prawdziwym hegemonem rozgrywek, wygrywając każdą pojedynczą kampanię ligową od 2012 roku. Duży wkład w najnowszy sukces zespołu ma Jakub Piotrowski.

Dotychczasowy bilans reprezentanta Polski to siedemnaście goli oraz pięć asyst. Tak okazałego dorobku strzeleckiego Piotrowskiemu może pozazdrościć niejeden napastnik. Nic dziwnego więc, że 26-latek wciąż znajduje się w wyścigu o tytuł najskuteczniejszego gracza w lidze.

Czołówka klasyfikacji strzelców bułgarskiej ekstraklasy jest ścisła. Z dwunastoma bramkami na koncie prowadzą Georgi Nikolov oraz Atanas Iliev. Jedno trafienie za nimi znajduje się natomiast Piotrowski.

Polak po raz ostatni pokonał bramkarza rywali w poniedziałek. Łudogorec wygrał z Ardą Kyrdżali 2:0 i utrzymał swoją przewagę w tabeli. Piotrowski świetnie odnalazł się w polu karnym rywala, a następnie bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.