Wideo

Przemysław Frankowski z akcją w stylu Garetha Bale’a. Polak zdominował rywala szybkością [WIDEO]

W piątek RC Lens pokonało na własnym boisku Stade Reims i umocniło się na pozycji wicelidera Ligue 1. Chwilę przed końcem pierwszej połowy bramkę z rzutu karnego zdobył Przemysław Frankowski. Później wahadłowy popisał się akcją w stylu Garetha Bale’a.

Rozgrywki we francuskiej Ligue 1 lada moment dobiegną końca. W spotkaniu 35. kolejki RC Lens, z Przemysławem Frankowskim w składzie, pokonało u siebie Stade Reims 2:1. Drużyna Polaka rozpoczęła mecz bardzo słabo, bowiem po nieco ponad kwadransie z boiska wyleciał defensor Kevin Danso. Chwilę później Floarin Balogun z „jedenastki” dał „Remois” prowadzenie.

Na odpowiedź wicelidera nie trzeba było długo czekać. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy Frankowski doprowadził do wyrównania strzałem z rzutu karnego. Wahadłowy pewnie wykorzystał dogodną sytuację. Dla byłego gracza m.in. Chicago Fire było to piąte trafienie w trwającej kampanii ligowej.

W drugiej odsłonie rywalizacji Frankowski postanowił popisać się swoją szybkością. Podczas rajdu bokiem boiska Polak wypuścił piłkę do przodu i minął rywala biegnąc poza linią murawy. Lata temu w podobny sposób Gareth Bale upokorzył Marca Bartrę w finale Pucharu Króla.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.