Francja Hiszpania Transfery

Ujawniono wysokość pensji Mbappe w Realu. Kosmiczne zarobki i gigantyczna premia

Kylian Mbappe
Fot. Screen: YouTube/PSG – Paris Saint-Germain

Wydaje się, że saga transferowa związana z przenosinami Kyliana Mbappe do Realu Madryt dobiega końca i w letnim oknie transferowym Francuz podpisze umowę z „Królewskimi”. Teraz pojawiają się nowe szczegóły dotyczące umowy, jaka czekałaby na niego w klubie ze stolicy Hiszpanii.

O możliwym transferze Mbappe do Realu Madryt pisze się już od wielu lat. W 2022 roku najwięcej mówiło się, że Francuz jest bardzo bliski gry w zespole „Królewskich”, jednak ostatecznie zdecydował się przedłużyć umowę z Paris Saint Germain do 2024 roku na bardzo lukratywnych warunkach. Temat transferu jednak nie ucichł, a z każdym kolejnym oknem ilość doniesień prasowych przybierała na sile.

Mówiło się, że Florentino Perez i Real chcieli wykorzystać fakt, że 25-latkowi kończy się kontrakt z mistrzami Francji i jeżeli PSG chciało cokolwiek zarobić na swojej gwieździe, to muszą go sprzedać w zimę. Do transakcji ostatecznie nie doszło, a zatem od 1 lipca Mbappe będzie mógł za darmo przenieść się do dowolnej innego drużyny. W kontekście transferu mówiło się jeszcze o kilku innych zespołach, jednak najprawdopodobniej w końcu Mbappe trafi do Realu.

Teraz zaczynają dochodzić szczegóły umowy, jaką miałby podpisać snajper. Już wcześniej hiszpańska „Marca” pisała, że Florentino Perez może zaproponować aż 5-letnią umowę. Teraz z kolejnymi szczegółami przychodzi Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz podaje, że Mbappe zarabiałby rocznie na tym samym poziomie co Jude Bellingham oraz Vinicius Junior (czyli około 20 milionów euro brutto). Dodatkowo w ramach premii za podpisanie umowy z „Królewskimi” dostanie 100 milionów euro, które będzie wypłacane przez najbliższe 5 lat, a zatem przez cały okres trwania tej umowy.

Real Madryt nie powinien mieć kłopotów w związku z zakontraktowaniem tego zawodnika. Jakiś czas temu w rozmowie z „L’Equipe” Javier Tebas, czyli prezes La Liga stwierdził, że z obecną kadrą i znakomitą płynnością finansową, klub nie musi nikogo sprzedawać, aby był w stanie zarejestrować Mbappe.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.