Transfery

Laporta skrytykował Real Madryt za potencjalny transfer Mbappe. „W ogóle nie zazdroszczę”

Fot. Screen // YouTube / FC Barcelona

Według zagranicznych mediów Kylian Mbappe z dnia na dzień zbliża się do porozumienia z Realem Madryt. Joan Laporta uważa, że ten ruch może mocno zaszkodzić liderowi LaLiga.

Wszystko wskazuje na to, że po długich latach zakończy się jedna z najgłośniejszych sag transferowych w historii piłki nożnej. Opuszczenie Paris Saint-Germain przez Kyliana Mbappe można brać już za pewnik. Pytaniem pozostaje, do którego klubu trafi francuski gwiazdor.

Zdaniem znanych zagranicznych dziennikarzy napastnik bierze pod uwagę przenosiny do zaledwie jednej drużyny – Realu Madryt. Od wielu tygodni przedstawiciele Francuza pozostają w kontakcie z liderem LaLiga. Według najnowszych doniesień strony porozumiały się co do pensji, jaką będzie pobierał Mbappe. Jego początkowe wynagrodzenie nie przekroczy tego, jakie pobierają Vinicius Junior oraz Jude Bellingham.

Znaczna większość kibiców klubu z Estadio Santiago Bernabeu z radością przyjmie oficjalne ogłoszenie tego transferu bezgotówkowego. Inne spojrzenie na sytuację ma natomiast Joan Laporta. Zdaniem prezydenta FC Barcelony Mbappe może zniszczyć dobrą atmosferę w szatni Realu Madryt.

W ogóle nie zazdroszczę Realowi Madryt pozyskania Mbappe. Nie wiem czy w ogóle to zrobią. Zobaczymy. Ich problem tkwi w tym, że będą musieli kogoś sprzedać, by go pozyskać. A kwoty, jakie będą w tej umowie z pewnością zniekształcą szatnięstwierdził Laporta.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.