Transfery

Dwie znane marki powalczą o Vladana Kovacevicia. Raków rozmawia już z potencjalnym następcą

Vladan Kovacević
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Vladan Kovacevic nadal wzbudza duże zainteresowanie na rynku transferowym. Raków Częstochowa wytypował już potencjalnego następcę swojej gwiazdy.

Vladan Kovacevic to najwyżej wyceniany zawodnik w całej Ekstraklasie. Bramkarz mógł opuścić szeregi Rakowa Częstochowa już latem tego roku. Jak sam wyznał, był już spakowany i gotowy na wyjazd do Lizbony, gdzie miał podpisać kontrakt z Benfiką. Do przenosin ostatecznie nie doszło.

Chociaż umowa Bośniaka z serbskim paszportem obowiązuje do końca sezonu 2025/2026, to spędza on najprawdopodobniej ostatnie miesiące przy Limanowskiego. Według najnowszych doniesień Kovacevic znajduje się na liście życzeń Ajaksu Amsterdam oraz Hoffenheim. Na przyszłości 25-latka ma zaważyć również wynik „Medalików” w fazie grupowej Ligi Europy.

Ludzie Michała Świerczewskiego wytypowali już nawet nazwisko następcy gwiazdy klubu. Między słupki Rakowa Częstochowa może bowiem wskoczyć Muhamed Sahinovic z FK Sarajevo. To właśnie z tego zespołu Kovacevic trafił do Polski.

Między drużynami panują dobre relacje i prowadzone już są wstępnego rozmowy ws. transferu Sahinovicia. Młody golkiper regularnie występuje w Premijer Lidze oraz młodzieżowej kadrze Bośni. Portal Transfermarkt wycenia go na 400 tysięcy euro.

https://twitter.com/Allfcbtransfer/status/1729933818641977458
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.