Polacy za granicą

Sensacyjne informacje na temat Bułki. Borek wymienił sześć klubów. „To nie jest scenariusz sci-fi”

Screen // YouTube / OGC Nice

Marcin Bułka notuje kapitalny sezon w barwach OGC Nice. Dobre występy sprawiają, że pozyskaniem polskiego bramkarza interesuje się coraz więcej topowych zespołów. Nazwy sześciu z nich wymienił Mateusz Borek. Szczególnie jeden z potencjalnych kierunków transferu zapowiada się sensacyjnie.

23 mecze rozegrał w tym sezonie Marcin Bułka we wszystkich rozgrywkach. Aż 15 z nich zakończył z czystym kontem, broniąc dodatkowo kilka rzutów karnych. Dobre występy polskiego golkipera sprawiły, że jego pozyskaniem interesuje się coraz więcej topowych klubów.

– Z tego co się orientuję, to w tej chwili agenci Marcina Bułki rozmawiają z naprawdę wielkimi klubami. Jest to oczywiście Manchester United – to konsekwencja tego, że Nice i Manchester mają powiązania właścicielskie. Kolejnym klubem jest Atletico Madryt. Rozmowy trwają. Na pewno są też trzy kluby włoskie. Chodzi o AC Milan, Juventus oraz Inter – powiedział Mateusz Borek w Kanale Sportowym.

To jednak nie wszystko. Dziennikarz wrócił też do informacji podawanych przez niego jakiś czas temu, według których nazwisko Bułki pojawia się w kontekście wzmocnień pozycji bramkarza w… Realu Madryt. – Kibice czasami ze mnie śmieszkują, po tym jak publicznie powiedziałem, że Marcin Bułka jest w stałym kontakcie z Thibaut Courtois. Belg naprawdę poleca tego bramkarza do Realu Madryt. To nie jest scenariusz science-fiction – dodał Borek.

Fot. Paweł Jerzmanowski