Ekstraklasa

Lukas Podolski zapytany o wielki powrót do Niemiec. „Jestem otwarty na wszystko”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Lukas Podolski wziął udział w programie „More than Talking”. Piłkarz Górnika Zabrze zapytany w nim został o możliwy powrót do FC Koeln, gdzie ma status legendy. Odpowiedź jest jasna i konkretna.

Lukas Podolski to absolutna legenda FC Koeln. W klubie z Kolonii rozegrał 181 spotkań (w żadnym innym klubie nie wystąpił w takiej liczbie meczów), strzelając w nich 86 goli i zaliczając 41 asyst. Mimo tego, że od 2,5 roku Podolski jest piłkarzem Górnika Zabrze, co i rusz wraca temat jego możliwego powrotu do Koeln. Teraz poruszony został on w programie „More than Talking”, którego gościem był mistrz świata z 2014 roku.

Aktualny kontrakt Podolskiego z Górnikiem obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Nie wiadomo, czy zostanie przedłużony. Jeśli nie, teoretycznie wtedy pojawi się możliwość powrotu do Niemiec. We wspomnianym programie Podolski przyznał jednak, że do Koeln nie wróci w roli piłkarza. – Jest plan powrotu, ale nie jako zawodnik – odparł szczerze 38-latek. – Jestem otwarty praktycznie na wszystko – dodał.

Wspomniane „na wszystko” nie oznacza jednak gry, a inne stanowiska. Podolski wymienił trzy: trenera, menedżera i prezesa.