Transfery

Media: Legia negocjowała sprzedaż piłkarza za 20 mln euro. Rozmowy upadły na ostatniej prostej

Ernest Muci, piłkarz Legii Warszawa podczas meczu z Lechem Poznań
Fot. Paweł Jerzmanowski

Jak twierdzi albański portal „newsport.al”, Ernest Muci mógł być bohaterem największego transferu w historii Ekstraklasy. Jego przenosiny do Fulham upadły jednak na ostatniej prostej.

Ernest Muci trafił do Legii Warszawa niespełna trzy lata temu. Od tamtej pory Albańczyk rozegrał ponad sto spotkań w barwach „Wojskowych”, stając się jedną z największych gwiazd Ekstraklasy. Pomocnik na tle ligi wyróżnia się również wartością rynkową.

Portal Transfermarkt wycenia 22-latka na osiem milionów euro. Tym samym, jest to najwyższa kwota w całej lidze. Zdaniem albańskich mediów pojawił się jednak klub, który był w stanie zaoferować Legii Warszawa znacznie większe pieniądze za Muciego.

Jak donosi „newsport.al”, zawodnik wicemistrzów Polski znajdował się na szczycie listy życzeń Fulham. Według wymienionego źródła, Legia Warszawa zgodziła się na sprzedaż swojego gracza za dwadzieścia milionów euro. Co ciekawe, władze londyńskiego zespołu przystały na tę ofertę.

W ostatniej chwili doszło do zmiany frontu przez Anglików. Chelsea zgodziła się bowiem na wypożyczenie Armando Broji do Fulham. Wówczas klub postanowił postawić na rodaka Muciego, a do tematu piłkarza Legii Warszawa powrócić latem.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.