Piłka Nożna

Radomiak Radom wytransferował Pedro Henrique. Największa sprzedaż w historii klubu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Po świetnej rundzie jesiennej w Ekstraklasie Pedro Henrique zamieni Radomiaka Radom na Wuhan Three Towns FC. Według nieoficjalnych informacji była to największa sprzedaż w historii klubu.

Pedro Henrique został piłkarzem Radomiaka Radom na początku aktualnego sezonu. Brazylijczyk trafił do polskiego klubu na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wygasła jego umowa z Farense. Kilka tygodni wcześniej napastnik świętował awans do portugalskiej ekstraklasy.

W ciągu pół roku 27-latek stał się gwiazdą zespołu oraz jednym z najlepszych strzelców w lidze. Jego dorobek z rundy jesiennej to osiem trafień i cztery asysty. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony licznych drużyn, spodziewać się można było, że jego pobyt w Radomiu nie potrwa długo.

Na początku stycznia media informowały o próbach pozyskania Henrique przez Raków Częstochowa. Radomiak postawił jednak warunki finansowe, których mistrzowie Polski nie byli w stanie spełnić. Dlatego też snajper został bohaterem zagranicznego transferu.

We wtorek Radomiak Radom oficjalnie ogłosił odejście brazylijskiego zawodnika. Henrique podpisał kontrakt z Wuhan Three Towns FC. Według nieoficjalnych danych, Chińczycy zapłacili za gracza „Zielonych” osiemset tysięcy euro, co jest największą sprzedażą w historii klubu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.