Anglia Polacy za granicą

Włoskie media: Arsenal wycenił Jakuba Kiwiora. Transfer polskiego obrońcy coraz bliżej!

Jakub Kiwior – Wyspy Owcze – Polska, Thorshavn, 2023, Fot. Paweł Jerzmanowski

Arsenal planuje sprzedaż Jakuba Kiwiora, by zrobić miejsce na pozyskanie nowego środkowego obrońcy – poinformował Peter O’Rourke, dziennikarz transferowy portalu footballinsider247.com. Jego zdaniem odejście reprezentanta Polski z zespołu „Kanonierów” jest coraz bardziej możliwe. Włoskie media dodają nawet, że Arsenal wycenił już Kiwiora.

Jakub Kiwior w ostatnim czasie jest chyba najczęściej łączonym z możliwym transferm polskim piłkarzem. Od kilku tygodni w mediach pojawiają się informacje dotyczące możliwych przenosin defensora do Włoch. Początkowo dziennikarze przekonywali jednak, że Arsenal sprzedawać 23-latka nie chce. Teraz – zdaniem korespondenta portalu footballinsider247.com – sytuacja uległa zmianie.

Pete O’Rourke, bo o tym korespondencie mowa, stwierdził, że Arsenal podjął decyzję w sprawie pryszłości reprezentanta Polski. „23-letni obrońca został uznany za nadwyżkę, a „Kanonierzy” są otwarci na oferty. Mikelowi Artecie powiedziano, że należy dokonać sprzedaży, aby zwolnić miejsce w składzie” – na portalu X pisze profil ZRAFC, powołujący się właśnie na wspomnianego dziennikarza.

Włoskie media: Arsenal wycenił Jakuba Kiwiora

To jednak nie wszystko – włoskie media poinformowały dodatkowo, że Arsenal wycenił już Kiwiora. Zdaniem portalu tuttomercato.web, potenacjalny zainteresowany (dotychczas mówiło się m.in. o Milanie czy Napoli) będzie musiał zapłacić 20 mln euro. Taka kwota dla Arsenalu będzie oznaczała stratę – w styczniu 2023 roku angielski klub zapłacił za Kiwiora Spezii 25 mln euro.