Hiszpania

Hiszpańska federacja może ukarać zawodnika, który wykonał gest „płaczka” w kierunku Viniciusa Juniora

Pablo Maffeo wykonujący gest "płaczka" w kierunku Viniciusa Juniora podczas meczu Realu Madryt z Mallorcą
Screen: X/somgentcules

Pablo Maffeo, który w środowym meczu wyjazdowym Mallorki z Realem Madryt (0:1) wykonał gest sugerujący, że Vinicius Junior jest „płaczkiem” może zostać ukarany przez hiszpańską federację. Jeżeli „Królewscy” zgłoszą skargę, Argentyńczyk może być nawet zawieszony na kilka spotkań.

Po golu Antonio Ruedigera w 78. minucie spotkania Real Madryt wygrał z Mallorcą w środowym meczu 19. kolejki LaLiga. W mediach najwięcej nie mówi się jednak o samym zwycięstwie „Królewskich”, a o geście, jaki w kierunku Viniciusa Juniora wykonał Pablo Maffeo.

Obrońca Mallorki w pewnym momencie spotkania podszedł do swojego rywala i zaczął pocierać oczy, sugerując Viniciusowi, że jest on „płaczkiem”.

https://twitter.com/somgentcules/status/1742675764548415764?s=20

Sędzia gestu Argentyńczyka nie zauważył, ale uchwyciły go kamery, przez co może on mieć problemy. Jak informuje „Mundo Deportivo”, jeżeli przedstawiciele Realu zgłoszą sytuację Komitetowi Rozgrywek, ten może ukarać Maffeo nawet zawieszeniem na dwa mecze. Wszystko dlatego, że – według regulaminu hiszpańskich rozgrywek – zachowanie Argentńczyka było przejawem prowokacji.