Anglia Francja Transfery

Manchester United wygra wyścig z PSG? Eduardo Camavinga może zostać „Czerwonym Diabłem”

Eduardo Camavinga niebawem może zostać nowym zawodnikiem Manchesteru United. Władze angielskiego klubu nawiązały kontakt z przedstawicielami zawodnika – pisze Fabirzio Romano, jeden z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy.

Eduardo Camavinga uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników występujących obecnie w topowych ligach Europy. Od dłuższego czasu pomocnikiem Rennes interesuje się wiele zespołów. Do tej pory jednym z faworytów do jego pozyskania było PSG. Jak się jednak okazuje, teraz do walki o sprowadzenie 18-latka włączył się Manchester United.

Manchester United wygra wyścig z PSG? Eduardo Camavinga może zostać „Czerwonym Diabłem”

O zainteresowaniu Manchesteru poinformował Fabrizio Romano, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Europie. Zdaniem Włocha, przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” skontaktowali się już z osobami odpowiadającymi za karierę Camavingi. Nawet jeśli jednak dojdą z nimi do porozumienia, wciąż czekać ich będą negocjacje z władzami Rennes.

W przeciwieństwie do poprzednich okien transferowych, w obecnym rozmowy z Rennes będą jednak znacznie łatwiejsze. Kontrakt Camavingi kończy się w czerwcu przyszłego roku, co oznacza, że obecne lato jest tak naprawdę ostatnią okazją do zarobku na sprzedaży utalentowanego pomocnika. Francuski klub ma za niego oczekiwać ok. 30 mln euro.

Camavinga w ubiegłym sezonie wystąpił w 39 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jednego gola i zaliczył trzy asysty.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.