Ekstraklasa Transfery

Dinamo Zagrzeb złożyło ofertę za Wdowika. Ujawniono proponowaną kwotę transferu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Bartłomiej Wdowik to jeden z najlepszych zawodników rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy. Piłkarz Jagiellonii Białystok swoimi dobrymi występami przyciągnął zainteresowanie zagranicznych klubów. Ofertę na jego zakup złożyło Dinamo Zagrzeb.

Bartłomiej Wdowik to absolutna rewelacja i objawienie aktualnego sezonu PKO BP Ekstraklasy. 23-latek wystąpił w 19 ligowych spotkaniach, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył dwie asysty. I to grając na pozycji obrońcy.

Dobre występy 23-latka sprawiły, że nie tylko zadebiutował on w reprezentacji Polski, ale także przyciągnął zainteresowanie zagranicznych klubów. Jednym z zespołów, który chciał pozyskać Wdowika jest Dinamo Zagrzeb.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, chorwacki klub zaproponował za Wdowika 800 tysięcy euro. Dla białostockiego klubu taka kwota nie była jednak wystarczająca.- Wicelider Ekstraklasy celuje w podwojenie tej kwoty i wtedy może zastanowić się nad sprzedażą zawodnika. Jagiellonia nie jest na wielkim musiku po sprzedaży Miłosza Matysika do Arisu Limassol – powiedział wspomniany dziennikarz w programie „Okno Transferowe” na kanale Meczyki na YouTube.