Polska piłka

Michał Kucharczyk może znów zagrać w Polsce! W grę wchodzą dwa zespoły

Michał Kucharczyk w barwach Pogoni Szczecin
Fot. Paweł Jerzmanowski

Michał Kucharczyk niebawem znów może zagrać w Polsce. Wraz z końcem 2023 roku skończył się bowiem kontrakt 32-latka z Pakhtakorem Taszkient. Jak informuje portal Meczyki.pl, podpisanie umowy z byłym reprezentantem Polski zainteresowane są jego dwa byłe kluby.

Cztery – zaledwie tyle meczów, według oficjalnych statystyk, Michał Kucharczyk rozegrał w barwach Pakhtakoru Taszkient. Pobyt w Uzbekistanie nie okazał się więc dla skrzydłowego udany, o czym świadczy także fakt, że nie został on tam na dłużej, a umowa podpisana w lipcu ubiegłego roku nie została przedłużona.

Jak poinformował Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl, Kucharczyk po przygodzie w Uzbekistanie znów może zagrać w Polsce. Jego usługami zainteresowane mają być jego dwa byłe kluby: Legia Warszawa i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W obydwu przypadkach Kuchraczyk miałby grać jednak… w III lidze. Na tym poziomie rywalizuje bowiem wspomniany Świt, a także rezerwy Legii, bo to właśnie w nich miałby grać Kucharczyk.

Ostatnim klubem Kucharczyka w Polsce była Pogoń Szczecin. W latach 2020-2023 rozegrał on w jej barwach 79 spotkań, w któych strzelił 12 goli i zaliczył siedem asyst.