Hiszpania

Media: Xavi może zostać w FC Barcelonie! Postawił konkretny warunek

Screen // Twitter / FCBarcelona

Xavi po zakończeniu obecnego sezonu ma odejść ze stanowiska trenera FC Barcelony. Dobre wyniki klubu sprawiają jednak, że pojawiła się szansa na jego pozostanie w katalońskim zespole. Zdaniem „Mundo Deportivo”, władze klubu muszą spełnić jeden warunek szkoleniowca.

Pod koniec stycznia bieżącego roku Xavi ogłosił, że po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z FC Barcelony. Wpływ na jego decyzję miały wówczas najprawdopodobniej przeciętne wyniki uzyskiwane przez jego zespół.

Jednak od momentu ogłoszenia decyzji Xaviego, Barcelona zaczęła grać zdecydowanie lepiej – zarówno w LaLiga, jak i Lidze Mistrzów. W związku z tym w mediach zaczęły pojawiać się informacje na temat możliwego pozostania Xaviego na stanowisku.

Jak twierdzi „Mundo Deportivo”, władze klubu miały już rozmawiać na ten temat z trenerem. Ten – zdaniem dziennikarzy – pozostanie w klubie rozważa, ale pod jendym warunkiem – klub przeprowadzi dwa głośne transfery.

Xavi chce wzmocnienia drugiej linii – zarówno w kontekście defensywy, jak i ofensywy. Trener „Blaugrany” chce sprowadzenia Joshuy Kimmicha z Bayernu Monachium lub Martina Zubimendiego z Realu Sociedad, a także Bernardo Silvy z Manchesteru City.