Francja Polacy za granicą

Francuskie media zachwycone Marcinem Bułką. „Nierdzewiejący polski gigant”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Marcin Bułka wciąż zachwyca formą we Francji. Reprezentant Polski od połowy września nie dał sobie strzelić gola, a w minioną niedzielę zaliczył dziesiąty występ z czystym kontem. Postawa golkipera sprawiła, że zachwycone są nim francuskie media.

Marcin Bułka notuje kapitalny sezon w barwach OGC Nice. Polski bramkarz w niedzielę zaliczył kolejny mecz z czystym kontem. Łącznie nie dał sobie strzelić gola w 10 na 13 rozegranych w tym sezonie spotkań Ligue 1. Dobre występy sprawiły, że Bułka nie tylko otrzymał powołanie do reprezentacji Polski (a następnie w niej zadebiutował), ale także przykuł zainteresowanie największych europejskich klubów. Mówią o nim wszyscy, a francuskie media są zachwycone jego postawą.

Marcin Bułka na ustach francuskich mediów. „Nierdzewiejący gigant”

Po tym, jak w niedzielę Nicea wygrała u siebie z Tuluzą, a Bułka zachował kolejne czyste konto w tym sezonie, we francuskich mediach pojawiło się mnóstwo zachwytów na jego temat. „Drużyna mogła polegać na jego solidności, dzięki czemu umocniła się na drugim miejscu w tabeli i traci jeden punkt do lidera, PSG” – czytamy na łamach portalu ouest-france.fr.

„Nawet, jeśli w podstawowym czasie gry nie miał nic do roboty, w doliczonym czasie zaliczył interwencję wartą trzy punkty. Nierdzewiejący polski gigant” – dodał portal nicematin.com.