Francja Polacy za granicą

Sensacyjne doniesienia ws. Marcina Bułki. Mateusz Borek wymienił gigantów zainteresowanych Polakiem

Sensacyjne doniesienia ws. Marcina Bułki. Mateusz Borek wymienił gigantów zainteresowanych Polakiem

Marcin Bułka notuje kapitalny sezon w OGC Nice. Czyste konta i świetne występy we francuskim klubie sprawiły, że bramkarz nie tylko zadebiutował w reprezentacji Polski, ale także przyciągnął zainteresowanie wielu zagranicznych klubów. Ich konkretne (i imponujące) nazwy zdradził Mateusz Borek.

Marcin Bułka to w tym sezonie jeden z najlepiej ocenianych bramkarzy w topowych ligach w Europie. 24-latek dotychczas wystąpił w 13 spotkaniach Ligue 1, dziesięciokrotnie zachhowując w nich czyste konto. Ostatni raz gola dał sobie strzelić w połowie września, gdy jego zespół grał – i wygrał – z PSG.

Marcin Bułka na celowniku gigantów. Mateusz Borek wymienił kluby

Dobra gra w Nicei sprawiła, że Bułka zaczął dostawać powołania do reprezentacji Polski, a podczas listopadowego meczu towarzyskiego z Łotwą zaliczył debiut w kadrze. To jednak nie wszystko – Bułka znalazł się bowiem w kręgu zainteresowań wielkich europejskich klubów, o czym na Kanale Sportowym poinformował jeden z jego współwłaścicieli, Mateusz Borek. Na stole w Nicei są pierwsze zapytania transferowe. Z tego, co udało mi się ustalić, nie są to małe kluby – przyznał wspomniany dziennikarz. – Real, Milan, Juventus, Manchester United – dodał, wymieniając kluby, które są zainteresowane pozyskaniem Bułki.

Borek zdradził też, że w kontekście ewentualnego transferu mówi się nawet o kwocie 40 mln euro. – Ale z ewentualnym wypożyczeniem zawodnika na rok lub dwa z powrotem do Nicei z wielkiego klubu – stwierdził Borek.