Inne sporty

Stoch zabrał głos po fatalnym weekendzie. „Nie do końca wierzyłem w pomysł”. Eksperci: „Wypowiedź nie jest ładna i drużynowa”

Kamil Stoch podczas kwalifikacji w Ruce // Screen: X/Eurosport_PL

Polscy skoczkowie w bardzo słabym stylu rozpoczęli nowy sezon Pucharu Świata. I choć brzmi to nieprawdopodobnie, najgorsze wyniki podczas pierwszego weekendu PŚ w Ruce uzyskał Kamil Stoch. Po nieudanych niedzielnych kwalifikacjach jeden z najlepszych skoczków w historii udzielił gorzkiej wypowiedzi, która wywołała falę kontrowersji i komentarzy.

Kamil Stoch z pewnością nie zaliczy pierwszego weekendu nowego sezonu Pucharu Świata do udanych. Jeden z najlepszych polskich skoczków w sobotnim konkursie w Ruce nie przebrnął pierwszej serii, a w niedzielę, kiedy wszyscy czekali na poprawę, 36-latek nie zakwalifikował się nawet do konkursu, mimo, że o prawo startu walczyło tylko 54 zawodników (Stoch ostatecznie był 51.).

Kamil Stoch skomentował weekend w Ruce. Eksperci komentują: „Wypowiedź nie jest ładna i drużynowa”

Po nieudanych niedzielnych kwalifikacjach Stoch porozmawiał z dziennikarzami Eurosportu, którym udzielił wypowiedzi dotycząych braku formy i aktualnej dyspozycji, a także przygotowań do pierwszych konkursów w sezonie. – Nie do końca wierzyłem w pomysł, bo tutaj nie czuję się pewnie – przyznał szczerze. – Nie chcę mówić, że zła jest myśl szkoleniowa, tylko po prostu siadając na belce, musisz mieć wewnętrzną pewność, że wszystko działa. Ja niestety nie mam jeszcze tej pewności – dodał.

Choć Stoch podkreślił, że nie chodzi mu o zarzucanie czegoś myśli szkoleniowej, to w mediach i tak jego słowa wywołały sporo kontrowersji i komentarzy. „Odsłuchałem całą wypowiedź Kamila w Eurosportcie. No nie jest ona ładna i drużynowa. Nawet jeśli dodał, że nie chodzi o „myśl szkoleniową”. To cała wypowiedź jej dotyczyła” – napisał na portalu X Piotr Majchrzak, dziennikarz Viaplay od lat zajmujący się m.in. skokami narciarskimi.