Polacy za granicą

Świetne informacje na temat stanu zdrowia Drągowskiego. „Operacja nie będzie potrzebna”

Fot. Paweł Jerzmanowski

W minioną niedzielę Bartłomiej Drągowski doznał bardzo groźnie wyglądającego urazu nogi. Jak się okazuje, Polak nie musi przechodzić przez operację, więc jego przerwa od treningów potrwa krócej niż początkowo zakładano.

Jeszcze kilka dni temu nazwisko Drągowskiego widniało na liście powołań Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze. Niestety w ostatnim meczu ligowym przed wyjazdem na zgrupowanie kadry golkiper w fatalny sposób nabawił się urazu nogi. Jego miejsce w składzie biało-czerwonych zajął Kamil Grabara.

Według pierwszych prognoz zakładano, że zawodnik Spezii Calcio wróci na boisko najwcześniej po trzech miesiącach leczenia. Jak się okazuje, Drągowski nie odniósł poważnej kontuzji i do jej pokonania nie będzie potrzebna żadna operacja. O szczegółach opowiedział lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski.

Widziałem USG Bartka. Konsultował badania ze mną, a także klubowym lekarzem. Mamy wspólne stanowisko. O dziwo, nie doszło do poważnej kontuzji, co w tego typu boiskowych starciach prawie się nie zdarza. Drągowski miał bardzo dużo szczęścia – ma zwichnięcie stawu skokowegozdradził lekarz na łamach portalu laczynaspilka.pl.

Operacja nie będzie potrzebna, wystarczy leczenie zachowawcze. Na ten moment chwila odpoczynku, a później rehabilitacja. Za 1,5 miesiąca, a maksymalnie dwa, Bartek będzie gotowy do grydodał.

W tym sezonie Serie A Drągowski wystąpił w 14 meczach. 25-latek zachował jedno czyste konto. Jego Spezia Calcio zajmuje 17. miejsce w ligowej tabeli i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.