Anglia Polacy za granicą Transfery Włochy

Wszystko jasne w sprawie zimowego transferu Kiwiora. Podjęto ostateczną decyzję

Jakub Kiwior – Wyspy Owcze – Polska, Thorshavn, 2023, Fot. Paweł Jerzmanowski

Jakub Kiwior od kilku tygodni łączony jest z możliwym opuszczeniem Arsenalu w ramach wypożyczenia do innego klubu. W kontekście ewentualnego transferu czasowego, do którego miałoby dojść już w styczniu, media wymieniały m.in. kluby włoskie, jak AC Milan czy AS Roma. Teraz włoscy dziennikarze poinformowali, że władze Arsenalu podjęły ostateczną decyzję w sprawie transferu.

Jakub Kiwior na wypożyczenie do innego klubu mógł pójść już latem. Jak się jednak okazało w ostatnim czasie, taką opcję zablokował Mikel Arteta – hiszpański trener chciał mieć reprezentanta Polski do dyspozycji. W tym sezonie dotychczas dał mu jednak zagrać tylko w ośmiu meczach, w których 23-latek spędził na boisku zaledwie 368 minut.

W związku z tym w mediach ponownie pojawił się temat możliwego przejścia Kiwiora na wypożyczenie. W ostatnich tygodniach mówiło się m.in. o zainteresowaniu Milanu i Romy.

Jak się jednak okazuje, Polak nie trafi do żadnego ze wspomnianych zespołów. I do żadnego innego. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze portalu calciomercato.com, którzy przekazali, że Arsenal podtrzymuje swoje stanowisko z letniego okna transferowego i nie zamierza wypożyczać Kiwiora.