Ekstraklasa

Raków stracił ważnego piłkarza na cztery miesiące. Fatalne wieści dla Dawida Szwargi

Giannis Papanikolaou przeszedł operację barku. Tym samym grecki pomocnik nie wybiegnie na boisko przez najbliższe cztery miesiące.

Giannis Papanikolaou trafił do Rakowa Częstochowa w 2020 roku. Od tamtej pory Grek jest ważnym elementem składu „Medalików”. Podczas swojej dotychczasowej przygody pod Jasną Górą pomocnik wystąpił w 109 meczach.

W tym sezonie Dawid Szwarga równie chętnie korzystał z usług 24-latka. Papanikolaou zagrał od deski do deski w niemal wszystkich spotkaniach eliminacji Ligi Mistrzów. W ostatnim czasie zaczął się borykać jednak z problemami zdrowotnymi.

Przez kilka ostatnich tygodni grecki zawodnik zmaga się z urazem barku. Z tego względu opuścił starcia z Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin oraz Sportingiem. Klubowi lekarze doszli do wniosku, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie operacja.

Piłkarz Rakowa Częstochowa przeszedł ją pomyślnie. Gorsze informacje dotyczą planowanej daty jego powrotu na boisko. W związku z zabiegiem Papanikolaou będzie pauzował przez najbliższe cztery miesiące.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej