Transfery

Leitner odbył testy w polskim klubie. Pomocnik czeka na decyzję pionu sportowego

Moritz Leitner
Fot. Screen: YouTube/Norwich City Football Club

W zeszłym tygodniu Jarosław Koliński, czyli dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, poinformował, że szeregi Legii Warszawa może wzmocnić Moritz Leitner. Według redaktora wówczas niemiecki pomocnik miał się pojawić w stolicy, aby poddać się badaniom przed transferem do ekipy mistrzów Polski. Wieści – najprawdopodobniej – nie okazały się jednak prawdziwe, lecz nie oznacza to, że były piłkarz między innymi Borussii Dortmund czy Norwich nie trafi do Ekstraklasy. Tomasz Włodarczyk twierdzi bowiem, że 28-latek przez weekend był testowany przez Raków Częstochowa.

Moritz Leitner nie będzie zastępcą Bartosza Kapustki w drużynie mistrzów Polski. Co prawda Niemiec w zeszły piątek pojawił się w Warszawie, lecz celem jego wizyty nie była podróż na Łazienkowską. Według informacji opublikowanej przez Tomasza Włodarczyka, dziennikarza „Meczyki.pl”, Leitner udał się do Częstochowy.

Leitner odbył testy w polskim klubie. Pomocnik czeka na decyzję pionu sportowego

Redaktor twierdzi, że ten piłkarz w sobotę odbył testy motoryczne, gdy podopieczni Marka Papszuna przemieszczali się na drugi koniec Polski, aby rozegrać mecz z Jagiellonią w Białymstoku. Leitner nie zabawił długo w naszym kraju, gdyż po zakończeniu testów udał się w podróż powrotną. Decyzja na temat jego pozyskania przez Raków jednak jeszcze nie zapadła. Według Tomasza Włodarczyka pion sportowy wicemistrzów Polski ma ją niebawem podjąć.

Leitner ma na swoim koncie między innymi 67 spotkań dla Borussii Dortmund oraz 53 dla Norwich. W zespole z Zagłębia Ruhry występował wraz z Jakubem Błaszczykowskim, Robertem Lewandowskim oraz Łukaszem Piszczkiem. W 2012 roku wygrał z BVB zarówno tytuł mistrzowski, jak i Puchar Niemiec. To były jedyne trofea, jakie zdobył do tej pory w trakcie swojej kariery.

W 2018 roku trafił do Norwich, gdzie odbudował formę. Wówczas pomógł „Kanarkom” awansować do Premier League, aby w następnym sezonie odegrać marginalną rolę (zaledwie 10 występów). Drużyna po roku gry w elicie spadła do Championship. Leitner nie wrócił jednak do pierwszego składu, gdyż w lidze nie rozegrał ani minuty. Po raz ostatni w pierwszym zespole wystąpił w styczniu 2020 roku w Pucharze Ligi.

Leitner obecnie jest tak zwanym wolnym zawodnikiem, gdyż wraz z końcem czerwca przestał obowiązywać jego kontrakt z Norwich. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 800 tys. euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.