Polacy za granicą Włochy

Wspaniałe zachowanie Linettego. Włosi zachwyceni. „Karol, jesteś wielki!”

Wspaniałe zachowanie Linettego. Włosi zachwyceni. „Karol, jesteś wielki!”

Karol Linetty sprawił, że zrobiło się o nim – w pozytywnym sensie – bardzo głośno we włoskich mediach. Dziennikarze chwalą zachowanie reprezentanta Polski, którym popisał się on przed rozpoczęciem wyjazdowego spotkania z Monzą.

Wynikiem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Torino z Monzą, rozegrane w minioną sobotę. Bramkę dla turyńczyków zdobył Ivan Ilić, natomiast gola dla gospodarzy strzelił Andrea Colpani. We włoskich mediach po sobotnim meczu najgłośniej jest jednak o… Karolu Linettym. Wszystko za sprawą przedmeczowego zachowania reprezentanta Polski.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, podczas prezentacji składów, Linetty zauważył, że stojący przed nim chłopiec trzęsie się z zimna. Polak szybko zareagował zdejmując swoją bluzę i okrywając nią 8-latka. Zachowanie zauważyli m.in. dziennikarze „Tuttosport”, którzy przygotowali na ten temat artykuł, kontaktując się ze wspomnianym chłopcem.

„Karol, jesteś wielki!” – czytamy w nagłówku artykułu wspomnianej gazety. – Byłem bardzo przjęty, po raz pierwszy wyprowadzałem zawodników na boisko i nie dałem rady nic powiedzieć – wyznał mały Francesco, który wyraził nadzieję, że pewnego dnia Linetty dołączy do ukochanej przez niego Monzy.