Ligi zagraniczne

David De Gea prowadzi rozmowy z nowym klubem. Powrót do gry jest bardzo prawdopodobny

Fot. Screen. TNT Sports

Wiele wskazuje na to, że David De Gea niebawem wróci do rywalizacji na boisku. Hiszpan prowadzi rozmowy kontraktowe z Realem Betis.

Wraz z zakończeniem minionego sezonu David De Gea rozstał się z Manchesterem United. Bramkarz spędził na Old Trafford aż dwanaście lat. W tym czasie „Czerwone Diabły” wygrały m.in. mistrzostwo Anglii oraz dwa puchary Ligi Europy.

Dywagacje na temat kolejnego przedłużenia kontraktu z 33-latkiem trwały przez kilka miesięcy. Ostatecznie na Old Trafford trafili Andre Onana oraz Altay Bayındır. Dla doświadczonego nie było więc już miejsca.

Od początku letniego okna transferowego Hiszpan łączony był z wieloma klubami, w tym z przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej czy nawet powrotem do Manchesteru United. Ostatecznie jednak żadna z tych plotek się nie sprawdziła. Zdaniem mediów z Półwyspu Iberyjskiego De Gea jest aktualnie bliżej powrotu do gry niż kiedykolwiek wcześniej.

Wychowanek Atletico Madryt ma bowiem prowadzić zaawansowane rozmowy z Realem Betis. Klub z Sevilli ma problemy między słupkami. Rui Silva prezentuje słabą formę, a zastępuje go czterdziestoletni już Claudio Bravo. To właśnie De Gea został wytypowany jako panaceum na kłopoty na Estadio Benito Villamarín.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.