Ligi zagraniczne

David De Gea prowadzi rozmowy z nowym klubem. Powrót do gry jest bardzo prawdopodobny

Fot. Screen. TNT Sports

Wiele wskazuje na to, że David De Gea niebawem wróci do rywalizacji na boisku. Hiszpan prowadzi rozmowy kontraktowe z Realem Betis.

Wraz z zakończeniem minionego sezonu David De Gea rozstał się z Manchesterem United. Bramkarz spędził na Old Trafford aż dwanaście lat. W tym czasie „Czerwone Diabły” wygrały m.in. mistrzostwo Anglii oraz dwa puchary Ligi Europy.

Dywagacje na temat kolejnego przedłużenia kontraktu z 33-latkiem trwały przez kilka miesięcy. Ostatecznie na Old Trafford trafili Andre Onana oraz Altay Bayındır. Dla doświadczonego nie było więc już miejsca.

Od początku letniego okna transferowego Hiszpan łączony był z wieloma klubami, w tym z przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej czy nawet powrotem do Manchesteru United. Ostatecznie jednak żadna z tych plotek się nie sprawdziła. Zdaniem mediów z Półwyspu Iberyjskiego De Gea jest aktualnie bliżej powrotu do gry niż kiedykolwiek wcześniej.

Wychowanek Atletico Madryt ma bowiem prowadzić zaawansowane rozmowy z Realem Betis. Klub z Sevilli ma problemy między słupkami. Rui Silva prezentuje słabą formę, a zastępuje go czterdziestoletni już Claudio Bravo. To właśnie De Gea został wytypowany jako panaceum na kłopoty na Estadio Benito Villamarín.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej