Transfery

Czołowy klub rozważa pozyskanie Jakuba Kiwiora. Polak sposobem na problemy w obronie

Fot. Paweł Jerzmanowski

AC Milan przeczesuje rynek transferowy w poszukiwaniu potencjalnych wzmocnień defensywy. Zdaniem włoskich mediów na liście życzeń półfinalistów Ligi Mistrzów znajduje się Jakub Kiwior.

Podczas letniego okna transferowego kilka europejskich klubów było zainteresowanych pozyskaniem Jakuba Kiwiora z Arsenalu. Zagraniczne media w szczególności informowały o zakusach ze strony Napoli. Nowe światło na sprawę rzucił ostatnio Mateusz Borek.

Dziennikarz „Kanału Sportowego” wyjawił, że polski defensor przyciągnął również uwagę ze strony Sevilli. Decyzją Mikela Artety Kiwior pozostał jednak na Emirates Stadium. Hiszpański szkoleniowiec uważa byłego gracza Spezii Calcio za ważny element szerokiej kadry.

W aktualnym sezonie 23-latek wystąpił w sześciu meczach, co przełożyło się na 361 minut na placu gry. Kiwior nie może liczyć na angaż w najważniejszych starciach, kiedy tylko zdrowi są piłkarze podstawowej jedenastki. Tę sytuację zamierza wykorzystać AC Milan.

Zdaniem Luki Bianchina z „La Gazzetta dello Sport” półfinaliści Ligi Mistrzów zimą będą chcieli wzmocnić swoją defensywę. Na ten moment reprezentant Polski znajduje się na szczycie listy życzeń Milanu. W stolicy Lombardii Kiwior bez dwóch zdań otrzymałby więcej szans na regularną grę.

https://twitter.com/MilanPosts/status/1720351835607715928
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej